NOVINKY 2021

Samsung WindFree Pure

Jednoznačně nejžhavější novinkou je zcela nová nástěnná jednotka WindFree Pure s  PM 1.0 elektrostatickým filtrem, LED indikátorem čistoty vzduchu a novou samočistící funkcí Freeze Wash.

Nový Samsung WindFree Pure si ponechává veškeré přednosti modelů WindFree Comfort, Avant a Elite. 

Čím ovšem vyniká je nový PM 1.0 Elektrostatický filtr, který se používá v čističkách vzduchu. Ten je certifikovaný britskou zajišťovací, inspekční, testovací a certifikační společnost se sídlem v Londýně v Anglii.

Dále je vybaven LED barevným indikátorem kvality čistého vzduchu a samočistící funkci Freeze Wash, kterou zapnete na dálkovém ovladači a klimatizace spustí automatické čistění výparníku.

Jednotka je designově zcela unikátní a svým elegantním designem se stane právoplatným členem domácnosti.   

*Jednotka bude dostupná na našem trhu na jaře roku 2021 pro více informací a předobjednávky nás kontaktujte.

Samospuštěcí dekorační panel

Další novinkou v roce 2021 jsou samospuštěcí dekorační panely u kazetových jednotek.

Kazetové jednotky Samsung WindFree 4cestné, 1cestné a kazetové jednotky 360° mají nové dekorační panely, které jsou vybaveny mechanismem pro elektrické vysouvání a zasouvání panelu s filtrem, to umožňuje snadný přístup při údržbě a servisu klimatizace. Ideální ve velkých prostorách s horší přístupností.

*Nové dekorační panely budou k dispozici během roku 2021 pro více informací o dostupnosti nás kontaktujte.

NOVINKY 2020

Technologie chlazení Wind-Free™

Společnost Samsung představila první nástěnnou klimatizaci s technologií Wind-Free™ na trhu v Evropě v roce 2017. Klimatizace s technologií Wind-Free™ využívají třístupňový režim chlazení. V prvním kroku se v režimu rychlého chlazení rychle sníží teplota. Ve druhém se pomocí odvlhčovací funkce nastaví optimální úroveň vlhkosti. Nakonec, když je dosažena požadovaná teplota, je aktivován režim chlazení Wind-Free™, který tyto úrovně udržuje a zajistí ideální úroveň komfortu.

V režimu chlazení Wind-Free™ je čerstvý vzduch jemně a rovnoměrně rozptylován pomocí tisíců mikrootvorů a vytváří tak prostředí "klidného vzduchu"*. Umožňuje lidem žít, pracovat a pohodlně relaxovat bez nepříjemného chladného průvanu.


Zvýšená energetická účinnost

Nová generace nástěnných klimatizací Wind-Free™ využívá nový energeticky účinný digitální invertorový kompresor společnosti Samsung, který spotřebitelům umožňuje udržovat požadovanou teplotu a zároveň snižovat spotřebu energie. Nový digitální invertorový kompresor je navržen tak, aby pomohl udržet vnitřní teplotu úsporným způsobem, kdy není nutno zařízení opakovaně zapínat a vypínat. Špičková jednotka Wind-Free™ je označena energetickým štítkem A+++ pro SEER i SCOP, nejvyšší energetické hodnocení dosažitelné v Evropě. ***


Toto video představuje princip Wind Free chlazení na 1.generaci Wind-Free z roku 2018

Inteligentní ovládání

Nová řada Wind-Free™ také optimalizuje průběh chlazení pomocí funkce automatického chlazení využívající umělou inteligenci (AI)**, která spotřebiteli umožňuje efektivnější využití klimatizační jednotky. Automatické chlazení využívající umělou inteligenci analyzuje podmínky v místnosti, uživatelsky preferované teploty a režimy chlazení, a dokonce i venkovní klima tak, aby automaticky přepnulo na nejvhodnější nastavení.

Má zabudovaný snímač detekce pohybu (MDS)**, který sleduje pohyb uživatelů tak, aby bylo možno chladit efektivně, a zároveň aby se zamezilo plýtvání energií. Snímač může rozpoznat, kdy v místnosti nejsou žádní uživatelé, a automaticky změnit nastavení klimatizace tak, aby se teplota mírně zvýšila, případně aktivovat úsporný režim.

Dostupnost

Nové modely klimatizací Samsung máme již nyní skladem !!! Samsung v těchto nových modelech uvádí již 3.generaci klimatizačních jednotek Wind-Free. Využívají podobná technologická vylepšení a bude mít podobný nový design s hranatou a čistou siluetou, aby se harmonicky začlenila do jakéhokoliv prostoru. Podrobnější informace k nejnovějším modelům najdete :

* Společnost ASHRAE (American Society of Heating, Refrigerating, and Air-Conditioning Engineers) definuje "klidný vzduch" jako proudění vzduchu o rychlosti nižší než 0,15 m/s, což zabraňuje vzniku chladného průvanu.

** Dostupnost popsaných funkcí může podléhat příslušným zákonům.

*** Energetické hodnocení je založeno na 9k BTU verzi a je v souladu s klasifikací štítků 2019 podle normy EU č. 626/2011 (šarže 10) na stupnici od D do A+++.