NOVINKY PRO ROK 2020


Technologie chlazení Wind-Free™

Společnost Samsung představila první nástěnnou klimatizaci s technologií Wind-Free™ na trhu v Evropě v roce 2017. Klimatizace s technologií Wind-Free™ využívají třístupňový režim chlazení. V prvním kroku se v režimu rychlého chlazení rychle sníží teplota. Ve druhém se pomocí odvlhčovací funkce nastaví optimální úroveň vlhkosti. Nakonec, když je dosažena požadovaná teplota, je aktivován režim chlazení Wind-Free™, který tyto úrovně udržuje a zajistí ideální úroveň komfortu.

V režimu chlazení Wind-Free™ je čerstvý vzduch jemně a rovnoměrně rozptylován pomocí tisíců mikrootvorů a vytváří tak prostředí "klidného vzduchu"*. Umožňuje lidem žít, pracovat a pohodlně relaxovat bez nepříjemného chladného průvanu.


Zvýšená energetická účinnost

Nová generace nástěnných klimatizací Wind-Free™ využívá nový energeticky účinný digitální invertorový kompresor společnosti Samsung, který spotřebitelům umožňuje udržovat požadovanou teplotu a zároveň snižovat spotřebu energie. Nový digitální invertorový kompresor je navržen tak, aby pomohl udržet vnitřní teplotu úsporným způsobem, kdy není nutno zařízení opakovaně zapínat a vypínat. Špičková jednotka Wind-Free™ je označena energetickým štítkem A+++ pro SEER i SCOP, nejvyšší energetické hodnocení dosažitelné v Evropě. ***


Toto video představuje princip Wind Free chlazení na 1.generaci Wind-Free z roku 2018

Inteligentní ovládání

Nová řada Wind-Free™ také optimalizuje průběh chlazení pomocí funkce automatického chlazení využívající umělou inteligenci (AI)**, která spotřebiteli umožňuje efektivnější využití klimatizační jednotky. Automatické chlazení využívající umělou inteligenci analyzuje podmínky v místnosti, uživatelsky preferované teploty a režimy chlazení, a dokonce i venkovní klima tak, aby automaticky přepnulo na nejvhodnější nastavení.

Má zabudovaný snímač detekce pohybu (MDS)**, který sleduje pohyb uživatelů tak, aby bylo možno chladit efektivně, a zároveň aby se zamezilo plýtvání energií. Snímač může rozpoznat, kdy v místnosti nejsou žádní uživatelé, a automaticky změnit nastavení klimatizace tak, aby se teplota mírně zvýšila, případně aktivovat úsporný režim.

Dostupnost

Nové modely klimatizací Samsung máme již nyní skladem !!! Samsung v těchto nových modelech uvádí již 3.generaci klimatizačních jednotek Wind-Free. Využívají podobná technologická vylepšení a bude mít podobný nový design s hranatou a čistou siluetou, aby se harmonicky začlenila do jakéhokoliv prostoru. Podrobnější informace k nejnovějším modelům najdete :

* Společnost ASHRAE (American Society of Heating, Refrigerating, and Air-Conditioning Engineers) definuje "klidný vzduch" jako proudění vzduchu o rychlosti nižší než 0,15 m/s, což zabraňuje vzniku chladného průvanu.

** Dostupnost popsaných funkcí může podléhat příslušným zákonům.

*** Energetické hodnocení je založeno na 9k BTU verzi a je v souladu s klasifikací štítků 2019 podle normy EU č. 626/2011 (šarže 10) na stupnici od D do A+++.